Marijampolės savivaldybė - Kur esame

2020-10-22; 12:00 val.

Kur esame

Marijampolės savivaldybė įsteigta 2000 m. pavasarį po teritorinės administracinės reformos, kurios metu buvo panaikintas Marijampolės rajonas.

Savivaldybė vakaruose ribojasi su Vilkaviškio rajonu, šiaurėje - su Kazlų Rūdos savivaldybe, pietuose - su Kalvarijos savivaldybe, rytuose - su Prienų ir Alytaus rajonais.

Savivaldybės centras - Marijampolės miestas, didžiausias Sūduvos (Suvalkijos) miestas, septintas pagal dydį Lietuvoje, apskrities centras, išsidėstęs abipus Šešupės. Atstumas nuo Marijampolės iki Vilniaus - 139 km, iki Klaipėdos - 231 km, iki Lenkijos sienos - 38 km.

Savivaldybė yra svarbių automobilių magistralių sankirtoje. Viena iš jų Via Baltica po rekonstrukcijos sujungs Helsinkį su Centrine ir Pietų Europa, kita - Karaliaučiaus (Kaliningrado) miestą per Minską (Baltarusija) su Maskva. Marijampolės miestas turi patogų susisiekimą su kitais Pietų Lietuvos miestais. Per savivaldybės teritoriją eina geležinkelis Kaunas-Šeštokai-Alytus.

Marijampolės savivaldybės teritorija - tai Marijampolės miestas ir 6 seniūnijos: Gudelių, Igliaukos, Liudvinavo, Marijampolės, Sasnavos ir Šunskų.

Savivaldybė užima 75,5 tūkst. ha, iš jų 72 proc. užima žemdirbystės plotai, 12,3 proc. - miškai, 4,2 proc.- miestai ir gyvenvietės, 2 proc. - pramonės įmonės ir keliai, 6,9 proc. - kitos paskirties žemė.

Leidinys Kviečia Marijampolė
 


  

 Paskutinis atnaujinimas: 2013-04-03 09:49:33