2020-10-24; 18:23 val.

Biudžetas

2020 m. biudžetas

Vadovaujantis Marijampolės savivaldybės tarybos 2017 m. balandžio 24 d. sprendimu Nr. 1-141, patvirtintu Savivaldybės tarybos reglamento 263.2 punktu, savivaldybės gyventojai ir juridiniai asmenys pastabas ir pasiūlymus dėl biudžeto projekto gali teikti 7 dienas nuo projekto paskelbimo dienos elektroniniu paštu finansai@marijampole.lt arba raštu Finansų ir strateginio planavimo skyriui.

Su biudžeto projektu galima susipažinti Savivaldybės administracijos Finansų ir strateginio planavimo skyriuje. Taip pat informacija pateikiama žemiau pridedamuose dokumentuose.

PRIDEDAMA
Marijampolės savivaldybės 2020 metų prognozuojamos biudžeto pajamos (projektas)
2020 metų asignavimai

 

Marijampolės savivaldybės administracija


2019 m. biudžetas

Marijampolės savivaldybės taryba 2019 m. vasario 25 d.  sprendimu 1-31 patvirtino pagrindinį šių metų finansinį dokumentą - 2019-ųjų Marijampolės savivaldybės biudžetą. Šiemet jis sudaro per 49,3 mln. eurų, o tai yra beveik 6 proc. daugiau nei pernykštis. Asignavimai išlaidoms ir turtui įsigyti paskirstyti pagal vienuolika programų.

Daugiausia pajamų, kaip ir kasmet, suplanuota surinkti iš gyventojų pajamų mokesčio. Kasmet biudžeto pajamos metų pradžioje tvirtinamos mažesnės nei praėjusių metų faktinės pajamos, nes besibaigiant antrajam metų mėnesiui dar nebūna aiškios nei Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos, nei Europos Sąjungos lėšos projektų finansavimui, dėl to, vėliau biudžetas būna tikslinamas" - pristatydamas Tarybos nariams biudžeto projektą sakė mero pavaduotojas, Finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Romualdas Makauskas. Jo teigimu, šiemet planuojant išlaidas, buvo numatyta viskas - paskolų grąžinimas, ūkio finansavimas, didesnės išlaidos dėl atlyginimų didėjimo, lėšos socialinėms reikmėms, daugiabučių namų ir aikštelių atnaujinimui. 

Pusę biudžeto išlaidų, kaip ir kasmet, sudaro švietimo ir ugdymo proceso kokybės užtikrinimas (51,6 proc. visų asignavimų). Biudžete numatyta lėšų ir svarbiems savivaldybės infrastruktūros objektams. Didelis didėjimas darbo užmokesčio fonduose visose srityse. Nepamiršta socialinė bei sveikatos apsauga, investicijų ir verslo skatinimo sritis, turizmas, sportas, žemės ūkis ir aplinkos apsauga. Išlaidų numatoma savivaldybės valdymo kokybei gerinti bei valstybinėms (savivaldybėms perduotoms) funkcijoms vykdyti. Detalesnis biudžeto išlaidų paskirstymas pateikiamas vizualizacijoje (paskutinėje programoje apjungtos Žemės ūkio ir kaimo plėtros, Infrastruktūros objektų priežiūros ir plėtros bei Aplinkos apsaugos programos).

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius


  

 Paskutinis atnaujinimas: 2020-02-05 14:49:59